Gaz Metan, invinsa fara drept de apel in Austria

Joi, 18 August 2011, ora 21:55
4795 citiri

Gaz Metan Medias n-a putut repeta minunea de la Mainz si a pierdut clar intalnirea disputata, in deplasare, cu Austria Viena, scor 1-3, in prima mansa a playoff-ului Europa League.

Echipa lui Pustai si-a tradat intentiile defensive inca din primele minute, fiind coplesita de atacurile echipei gazda.

Linz a deschis scorul dupa numai zece minute si se anunta un meci de antrenament pentru gruparea din capitala Austriei.

Mediesenii au restabilit egalitatea prin golul de exceptie inscris de Breeveld, in minutul 22, cu un sut de la 25 de metri, dar Plesca a fost invins din nou in finalul primei reprize.

Barazite a profitat de o balbaiala in careul romanilor si a trimis mingea in plasa printre fundasi, lasandu-l fara replica pe goalkeeperul "gazarilor".

Tot Barazite a dus scorul la 3-1, la 17 minute de la reluare, dupa ce a trecut usor pe langa doi fundasi si a punctat cu un sut la coltul scurt.

Oaspetii puteau reduce din handicap cu opt minute inainte de final, dar centrarea bine plasata a lui Lazar n-a fost fructificata de niciun jucator aflat in careul austriecilor.

Partida s-a incheiat cu scorul de 3-1 si mediesenii vor avea o misiune extrem de dificila in Romania, avand nevoie de un succes cu 2-0 sau la trei goluri diferenta.

Ati urmarit, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, desfasurarea meciului Austria Viena - Gaz Metan Medias, din prima mansa a playoff-ului Europa League.

Desfasurarea partidei:

Final de meci! Gaz Metan a pierdut cu 3-1 si va avea o misiune foarte dificila in retur!

Min.89 Plesca iese in marginea careului si blocheaza un adversar scapat din marcaj.

Min.86 Mediesenii incearca sa dea replica pe final prin Ciprian Petre, dar sutul acestuia de la 16 metri este blocat.

Min.82 Ocazie mare pentru Gaz Metan! Lazar trimite in careu, dar balonul trece printre jucatori si faza ramane fara rezultat.

Min.79 Markovici il deposedeaza la limita pe Junuzovici, care putea ramane singur cu Plesca.

Min.73 Actiunea ofensiva a Mediasului este irosita de Bawab, care scapa mingea in afara terenului.

Min.70 Muta si Gaz Metan: Bozesean intra in locul lui Hoban.

Min.68 Schimbare la gazde: Barazite este inlocuit cu Stankovici.

Min.62 Gol Austria Viena! Barazite trece de doi adversari si il invinge pe Plesca cu un sut la coltul scurt!

Min.58 Schimbare la Gaz Metan: Litu intra in locul lui Zaharia.

Min.56 Austriecii se afla de minute bune in ofensiva.

Min.51 Bawab primeste intr-o pozitie excelenta, dar suteaza slab si scorul ramane 2-1.

Min.46 Nu s-au efectuat modificari in cele doua garnituri.

Incepe repriza a doua!

----------------------------------

Final de prima repriza!

Min.45 Gol Austria Viena! Barazite readuce gazdele la conducere, profitand de o balbaiala in careul echipei lui Pustai!

Min.44 Buzean primeste primul cartonas galben al partidei.

Min.42 Trtovac trimite cu capul spre poarta lui Plesca, dar portarul roman retine.

Min.39 Mediesenii inchide bine culoarele si ajunge din ce in ce mai des in jumatatea adversa.

Min.35 Plesca intevine excelent si respinge lovitura de cap a lui Junuzovici.

Min.32 Petre patrunde in suprafata de pedeapsa si trage la poarta, dar goalkeeperul gazdelor este atent si retine.

Min.22 Gooool Gaz Metan! Breeveld egaleaza cu un sut de la peste 25 de metri!

Min.21 Junuzovici suteaza pe langa poarta lui Plesca.

Min.16 Atac prelungit al Gazului, care se incheie cu un sut slab al lui Ciprian Petre, dupa ce Hoban a fost blocat.

Min.12 Prima faza de poarta a romanilor! Bawab suteaza cu efect din afara careului, insa balonul trece alaturi.

Min.9 Gazdele domina in continuare. Mediesenii nu joaca nimic si comit greseli in defensiva.

Min.7 Gol Austria Viena! Linz primeste o pasa in fata portii si inscrie fara probleme!

Min.4 Jocul se desfasoara mai mult in jumatatea mediesenilor.

A inceput partida!

Echipele probabile:

Austria Viena: Grunwald - Klein, Margreitter, Ortlechner, Suttner - Hlinka, Liendl - Barazite, Jun, Junuzovici - Linz;

Rezerve: Linder, Rogulj, Stankovic, Gorgon, Leovac, Tadic, Koch;

Antrenor: Karl Daxbacher;

Gaz Metan Medias: Plesca - Zaharia, Lazar, Trtovac, Markovici - Hoban, Breeveld - Petre, Todea, Buzean - Bawab;

Rezerve: Vatca, Bozesan, Litu, Bratu, Akaki, Roman, Miclea;

Antrenor: Cristian Pustai;

Arbitru: Aleksei Kulbakov (Belarus);

Meciul se joaca pe arena "Franz Horr" din Viena.

Candidatul periculos pentru Ciolacu în cazul retragerii lui Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei: ”Va fi un șoc pentru PSD”
Situația candidatului Cătălin Cîrstoiu se complică pe zi ce trece, iar PSD și PNL par că s-au spălat pe mâini în ceea ce îl privește. Recent, Marcel Ciolacu a declarat că medicul...
Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...