Liga 1: Gaz Metan a invins Ceahlaul

Luni, 12 Decembrie 2011, ora 17:43
932 citiri

Gaz Metan Medias a castigat penultimul meci al turului Ligii 1, trecand cu scorul de 3-2 de Ceahlaul Piatra Neamt.

Moldovenii lui Gheorghe Stefan au deschis scorul la Medias inca din minutul 2, atunci cand "killerul" Stelei, Stana, a punctat.

Gazdele au restabilit egalitatea abia in minutul 27, prin Hoban, dupa ce, cu 5 minute mai devreme, Bawab ratase o lovitura de la 11 metri.

Partea secunda a fost la discretia medisenilor, Dan Roman fiind eroul gazdelor. Intrat pe teren in minutul 57, in locul lui Vitinho, Roman a marcat de doua ori, insa a si incasat un cartonas rosu stupid, pe final, pentru ca si-a scos tricoul dupa cea de-a doua reusita.

Gaz Metan: 12. Plesca - 15. Hoban, 19. Fl. Lazar, 26. Frasinescu, Buzean - 21. Cr. Todea, Avram - 2. C. Petre, 27. Vitinho, 22, Pirvulescu - 10. Bawab

Rezerve: 1. Vitca, Miclea, 6. Bozesan, Trtovac, 20. D. Roman, Vukadinovici, 25. Markovici

Ceahlaul: 22. Villadsen - 23. Dumitras, 24. Forminte, 4. Cazan, 8. Barna - 21. Monroy, 10. Al. Achim - 20. M. Constantinescu, 28. Cebotaru, 11. Stana - Badescu

Rezerve: 1. Jovici, 6. Nohai, Gafita, Pavel, 17. Chitosca, 18. Onciu, Tepes

Arbitri: Robert Dumitru, Stelian Slabu si Daniel Harlab (toti Brasov)

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#gaz metan victorie ceahlaul, #ceahlaul invinsa medias, #rezultate Liga 1 , #stiri Gaz Metan