Ionut Radu a avut doua parade de senzatie cu Napoli, dar echipa sa Genoa a pierdut in ultimele minute

Duminica, 11 Noiembrie 2018, ora 09:00
3677 citiri

Tanarul portar roman Ionut Andrei Radu, capitanul nationalei Romaniei de tineret, proaspat calificata la EURO 2019, a facut un nou meci bun in Serie A, acolo unde apara buturile celor de la Genoa.

Genoa 1893 a dat piept cu Napoli si nu a facut un meci rau, conducand deja din minutul 20 cu 1-0, dupa golul lui Kouame. La acest scor, Radu a avut o parada de senzatie in minutul 36, cand s-a impus in fata lui Milik, sut din 6 metri pentru polonez, Radu avand un mare reflex, dupa cum puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Meciul a fost intrerupt de ploaie dupa pauza pentru circa 10-12 minute, iar la reluare Napoli a egalat prin Ruiz in minutul 62.

Radu s-a evidentiat apoi in minutul 68, la o lovitura libera batuta de Insigne la coltul scurt, portarul roman avand o noua super-interventie.

Din pacate, Genoa a pierdut in minutul 86, dupa autogolul lui Biraschi, faza la care gazdele au cerut fault in atac.

Genoa e pe 14 in Serie A cu 14 puncte, avand 6 meciuri la rand fara victorie.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Ionut Radu doua mari parade la, #video parada de senzatie Radu Genoa, #Genoa esec cu Napoli Radu titular , #stiri Genoa