Ionut Radu a pierdut in tricoul lui Genoa marele derbi cu Sampdoria (Video)

Duminica, 14 Aprilie 2019, ora 18:43
3044 citiri

Ionut Andrei Radu a fost titular in partida derbi din orasul Genoa intre echipa sa si cei de la Sampdoria, gazdele castigand cu scorul de 2-0.

Romanul nostru, capitan al echipei nationale de tineret a Romaniei, a fost titular si integralist la oaspeti, care au incasat cele doua goluri de la Defrel si Quagliarella.

De altfel, fostul mare atacant de la Juventus a fost si eroul partidei, el marcand un gol si pasand decisiv pentru reusita lui Defrel din minutul 3.

Cu un minut inainte ca acesta sa marcheze, Radu a avut o mare interventie in fata atacantilor adversi, dupa cum puteti urmari in imagini VIDEO aici.

Sampdoria castiga celebrul "Derby della Lanterna" asadar, 2-0, urcand pe 9 in Serie A cu 48 de puncte, in timp ce Genoa are inca serioase emotii cu retrogradarea, fiind pe 15 cu 34 de puncte, la 6 lungimi de zona retrogradabila.

Duminica, Radu a fost urmarit in tribune de emisarii mai multor formatii, printre care Dortmund, Lyon sau Sevilla, iar mai multe detalii puteti citi mai jos:

Ionut Radu, monitorizat pentru a treia oara de "gigantul" Borussia Dortmund. Ce alte formatii il urmaresc

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...