Ionut Radu a primit un gol memorabil in Italia (Video)

Sambata, 30 Martie 2019, ora 18:24
5238 citiri

Tanarul portar roman Andrei Ionut Radu, capitanul nationalei Romaniei de tineret (Under 21) a fost titular la Genoa sambata in meciul pierdut de echipa sa la Udinese, meci in care s-a marcat un gol de poveste.

Radu a revenit in Italia dupa convocarea de la nationala de tineret, meciul amical pierdut cu Spania, scor 0-1, el intrand ca titular in deplasarea de la Udine, din runda cu numarul 29 din Serie A.

Okaka a deschis repede scorul pentru gazde in minutul 4, iar in minutul 62 s-a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri ale sezonului. Mandragora a reluat cu un voleu splendid de la circa 35 de metri, care l-a lasat fara cuvinte pe portarul roman, incapabil sa aiba o reactie mai buna. Cele doua goluri le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Genoa este acum pe 12 in Serie A, iar fotbalistul de 21 de ani a jucat in acest sezon 22 de partide, avand sanse mari sa prinda un transfer mare in vara.

Cota portarului trecut pe la Steaua si Dinamo in tinerete a explodat acum la 12 milioane de euro.

Portarul antrenat acum de Cesare Prandelli a bifat si un meci in poarta lui Inter.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#Genoa Radu primeste un gol memorabil, #gol imposibil primit de Ionut Radu , #stiri Genoa