Ionut Radu face o gafa importanta intr-un meci nebun pierdut de Genoa cu Milan, cu patru eliminari si un penalti ratat in prelungiri (Video)

Duminica, 06 Octombrie 2019, ora 11:06
4413 citiri

Ionut Radu a fost unul dintre personajele negative sambata seara in infrangerea celor de la Genoa in fata lui AC Milan, scor 1-2, la capatul unei partide nebune, cu patru eliminari, Genoa conducand la pauza, gazdele ratand si un penalti in minutul 93.

Meciul a facut parte din etapa cu numarul 7 a Seriei A, iar Ionut Radu, fostul capitan al nationalei de tineret a Romaniei la Europenele din aceasta vara, a fost din nou titular la formatia infiintata in 1893.

Genoa a fost cea care a deschis scorul prin danezul Lasse Schone, gol in minutul 41, dar in prelungirile primei reprize, centralul i-a dat rosu lui Saponara de la Genoa, jucator aflat pe banca de rezerve insa, pentru comportament nesportiv.

Golul egalarii ii apartine in exclusivitate din pacate lui Ionut Radu. Acesta a venit in minutul 51 prin Theo Hernandez.

Internationalul roman nu si-a tinut coltul scurt la sutul din unghi al francezului si mingea a trecut printre el si bara. E drept ca romanul se poate consola ca si Pepe Reina, portarul lui Milan, a "comis-o" la golul lui Genoa, scapand efectiv mingea in poarta dupa lovitura libera executata de Schone.

In minutul 57, Biraschi a vazut rosu direct pentru hent in careu, iar Kessie a executat penaltiul si a stabilit scorul final, 2-1.

Totusi, Milanul nu a scapat de emotii pana la final, mai intai Calabria fiind eliminat pentru cumul de cartonase galbene in minutul 79. Genoa putea egala in minutul 93 cand a primit un penalti, dar acelasi Schone a ratat de data aceasta, Reina ghicind coltul si plecand la timp in partea sa dreapta.

Meciul s-a incheiat cu eliminarea lui Castillejo de pe banca Milanului, pentru proteste.

Formatia "rossonera" urca pe 11 in Italia cu 9 puncte, dupa ce a rupt seria de 3 esecuri la rand, in timp ce trupa lui Radu e penultima in Serie A, cu doar 5 puncte la activ.

Toate fazele VIDEO din aceasta partida le puteti urmari pe acest link.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Ionut Radu erou negativ pentru Genoa, #mare gafa Radu gol primit cu, #esec nebun Genoa meci cu Milan , #stiri Genoa