Ionut Radu, parada care o poate salva pe Genoa de la retrogradare, cu o etapa inainte de finalul Serie A (Video)

Duminica, 19 Mai 2019, ora 09:01
5526 citiri

Portarul roman al celor de Genoa, Andrei Ionut Radu, capitanul nationalei Romaniei de tineret, a realizat o parada care o pastreaza pe Genoa in cartile ramanerii in Serie A, si dupa partida de sambata seara cu Cagliari.

Scorul a fost 1-1 intre cele doua grupari, oaspetii au deschis scorul prin Pavoletti, in minutul 40, iar Genoa a egalat tarziu, prin penalti, in minutul 89, gol Criscito.

Portarul roman a tinut-o insa in cursa pentru salvarea de la retrogradare pe echipa "grifona", cu o parada uluitoare in minutul 84, imediat inainte de egalare. Imagini VIDEO cu reflexul lui Radu (la o lovitura de cap dupa o lovitura libera, balonul fiind scos de sub bara de roman) le puteti urmari pe acest link.

Cu o etapa inainte de finalul sezonului, Genoa are doua puncte avans fata de Empoli, care ocupa primul loc retrogradabil, Empoli avand insa inca 2 meciuri de disputat, dumimica cu Torino si saptamana viitoare cu Inter.

Giuseppe Pezzella de la Genoa a primit si cartonasul rosu in minutul 89.

Echipa de start a lui Genoa: Ionut Radu, Ervin Zukanovic, Koray Gunter, Davide Biraschi, Pedro Pereira, Ivan Radovanovic, Daniel Bessa, Miguel Veloso, Domenico Criscito, Gianluca Lapadula, Goran Pandev.

Etapa viitoare, Genoa joaca la Fiorentina in ultima runda din Serie A.

Ionut Radu e liderul nationalei de tineret a Romaniei care a obtinut pentru acest an prima calificare dupa 20 de ani la un turneu final de Campionat European.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#Ionut Radu parada uluitoare Serie A, #Video Ionut Radu parada care o, #Genoa Cagliari Video Ionut Radu , #stiri Genoa