Ce se întâmplă cu fotbalistul român George Pușcaș în Anglia

Duminica, 23 Ianuarie 2022, ora 11:31
2896 citiri
George Pușcas. Foto: Facebook /

Veljko Paunovic, antrenorul echipei Reading, a declarat că atacantul George Puşcaş ar putea părăsi formaţia engleză în această iarnă, chiar dacă jucătorul român este în revenire de formă şi a marcat de două ori în ultimele meciuri.

"Puscas este jucătorul nostru şi am spus mereu că va fi important pentru noi şi că va marca goluri. Sunt fericit că a contribuit cu două goluri luna aceasta. Cred că jocul lui se va îmbunătăţi. Dar în fotbal, orice se poate întâmpla, mai ales în perioada de transferuri. Lucrurile se pot schimba", a declarat tehnicianul sârb.

Din Serie B Pisa, Lecce şi, mai nou Brescia, iar din Serie A Salernitana şi Cagliari sunt interesate de un transfer sau împrumut al atacantului de 25 de ani.

George Puşcaş a înscris un gol în meciul pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-4, în faţa formaţiei Huddersfield, în etapa a XXVIII-a a ligii a doua din Anglia.

Reading a condus cu 1-0, prin golul marcat de Lucas Joao, în minutul 6. Puşcaş a înscris în minutul 22, iar al treilea gol al gazdelor a fost marcat de Morrison ’45. Pentru Huddersfield au punctat Sinani ‘9 şi Ward ’15, ’25, ’53.

Puşcaş a marcat pentru Reading şi în Cupa Angliei, dar echipa sa a fost eliminată de formaţia de liga a patra Kidderminster Harriers, scor 1-2, în turul al treilea, la 8 ianuarie.

Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....