George Pușcaș a înscris primul gol pentru Pisa. Echipa românului este lider în Serie B VIDEO

Sambata, 19 Februarie 2022, ora 17:30
2034 citiri
George Pușcas . Foto: Facebook / Pisa Sporting Club

Fotbalistul echipei Pisa, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Monza, în etapa a XXIV-a a ligii secunde din Italia.

Puşcaş a marcat în minutul 18, după ce gazdele au deschis scorul în minutul 8, prin Valoti. Pentru Pisa a înscris şi Caracciolo, în minutul 65.

George Puşcaş a jucat pe toată durata partidei şi a primit un cartonaş galben în minutul 44. Celălalt român de la Pisa, Marius Marin, a jucat până în minutul 77.

Echipa celor doi este lider în clasament, cu 45 de puncte, cu unul mai mult decât formaţia de pe locul doi, Cremonese. Cremonese are însă un joc în minus. Monza este pe 5, cu 41 de puncte.

Băsescu, despre postul de comisar european ce îi revine României: ”Va decide Ciolacu. Nu cred că va sta să negocieze”
Fostul președinte al României, Traian Băsescu, este de părere că în problema propunerii de comisar european, actualul premier, Marcel Ciolacu, va decide, fără a „sta pre mult să...
Cum se poziționează AUR față de circul Dianei Șoșoacă din Parlamentul European. Piperea: ”I-a picat mănușă Ursulei”
Joi, 18 iulie, Diana Șoșoacă a bifat un nou scandal, probabil cel mai vizibil din întreaga sa carieră. Fosta senatoare a fost escortată din Parlamentul European, după ce a început să...
#George Puscas, #puscas, #Pisa, #Puscas gol Serie B , #stiri George Puscas
  1. Revelația din Superliga: a câștigat meciul cu Farul și a egalat FCSB cu un gol fabulos. Ce a declarat Adrian Mihalcea
  2. "FCSB e o echipă rudimentară, mai ales pe linia de fund" Semnal de alarmă înaintea meciului cu Maccabi
  3. Scandal între suporterii lui FCSB și Mihai Pintilii: "Ție să îți dau explicații?" VIDEO
  4. Scandal în direct la TV: Vali Moraru și Gigi Becali s-au contrat dur! "Ai mintea întunecată!" VIDEO
  5. Irina Begu e în semifinale la Palermo! Pe cine va întâlni românca în această fază
  6. Ce spune Gigi Becali despre penalty-ul primit de FCSB în disputa cu Unirea Slobozia: ”Voi chiar nu vedeți?”
  7. Darius Olaru anunță criza de la FCSB: ”Ne îngrijorează”. Ce spune despre faza penalty-ului
  8. UEFA anchetează Spania, după scandările de după finala EURO: ”Gibraltar este spaniol”
  9. Cupa Mondială 2030: Spania a stabilit cele 11 stadioane pe care se vor juca meciurile
  10. România U20 va juca pentru locurile 15-16 la Campionatul European de Handbal