Doi fotbaliști români au făcut din nou legea pentru Genoa

Marti, 07 Martie 2023, ora 07:04
1588 citiri
George Pușcaș a marcat pentru Genoa FOTO facebook

Fundaşul Radu Drăguşin şi atacantul George Puşcaş au marcat pentru formaţia Genoa în meciul câştigat, luni, pe teren propriu, scor 3-0, cu echipa Cosenza, în etapa a 28-a din Serie B.

Drăguşin şi Puşcaş au fost integralişti şi au marcat în minutele 33, respectiv 60.

Celelalte goluri ale genovezilor au fost înscris de Gudmundsoon, în minutul 57 şi Jagiello, în minutul 79.

Denis Drăguş a fost rezervă la Genoa în acest meci.

În clasament, Genoa este pe locul 2, cu 50 de puncte, iar Cosenza este pe ultimul loc, cu 26 de puncte.

Lider este Frosinone, cu 61 de puncte.

Pușcaș și Drăgușin se află pe lista selecționerului pentru meciurile cu Belarus și Andorra.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
Un bărbat susține că a încasat 48 de amenzi rutiere pe nedrept: ”Săptămâna trecută am primit 5 într-o singură zi!”
Un bărbat din Italia vrea să dea în judecată autoritățile din Napoli după ce a primit nu mai puțin de 48 de amenzi rutiere, în ciuda faptului că nu ar fi condus niciodată în zona...
#George Pu ca, #genoa, #marcator, #Dragusin, #victorie, #Italia, #serie B , #stiri fotbal