Golul marcat de George Pușcaș pentru Genoa la patru minute după ce a intrat pe teren VIDEO

Vineri, 09 Decembrie 2022, ora 07:49
1852 citiri
George Pușcaș

Fotbalistul echipei Genoa, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul câştigat, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Sudtirol, în etapa a 16-a a ligii secunde italiene.

Puşcaş a înscris golul de 1-0, în minutul 65. Al doilea gol a fost marcat de Aramu ‘90+4.

George Puşcaş a intrat pe teren în minutul 61. Celălalt român de la Genoa, Radu Drăguşin, a fost integralist.

A fost prima partidă a lui Alberto Gilardino ca antrenor la Genoa, fostul coechiper al lui Mutu din atacul Fiorentinei sosind pe banca echipei mari de la Primavera.

Genoa e pe 4 în Serie B, în vreme ce parma, echipa lui Man și Mihăilă, e pe 7.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Rezultat prost pentru Tottenham în Premier League. Ce a făcut internaționalul român Radu Drăgușin
Tottenham a suferit o înfrângere pe teren propriu în etapa a 25-a din Premier League. Formația din capitala Angliei a pierdut cu 2-1 meciul de acasă cu Wolverhampton, rezultat care o scoate...
Vedeta lui Tottenham: "De Radu Drăgușin sunt speriat"
Heung-min Son a revenit de la Cupa Asiei, competiție unde nu s-a descurcat prea bine și a fost implicat într-o altercație cu coechipierii lui. Heung-min Son a avut ocazia să îi cunoască...
#George Pu ca, #genoa, #serie B, #Radu Dragusin, #sudtirol, #parma , #stiri fotbal