Meciul lui George Puscas din Anglia a fost oprit din cauza scandarilor rasiste

Duminica, 19 Ianuarie 2020, ora 08:21
6391 citiri

George Puscas a avut parte de o surpriza neplacuta in timpul partidei in care a evoluat pentru echipa sa Reading in Marea Britanie, in Championship, liga secunda engleza.

Partida dintre Milwall si Reading din runda curenta a campionatului a fost oprita in prima repriza din cauza scandarilor rasiste ale fanilor gazda, cei de la Milwall, recunoscuti din pacate pentru agresivitatea lor, fiind considerati unii dintre cei mai duri din fotbalul englez.

Romanul nu a fost titular, ci a intrat in minutul 58, dar nu a reusit sa-si ajute echipa, care a pierdut dupa reluarea partidei, scor 0-2. Golurile au fost marcate de Smith si Bodvarsson in minutele 71 si 82. Ultimul poate fi un adversar al Romaniei in barajul cu Islanda de pe 26 martie, baraj pentru calificarea la EURO 2020, meci care se va disputa la Rejkjavik.

Dupa aceasta partida, Reading a coborat pana pe 16 in clasamentul din Championship, cu 36 de puncte.

Milwall e aproape de locurile de baraj, pe 7, cu 44 de puncte la activ, la egalitate cu Nottinhgham si Bristol.

George Puscas a fost cumparat de Reading de la Inter vara trecuta pentru suma de 8 milioane de euro.

Cele doua goluri de mai sus ale partidei le puteti urmari in imagini VIDEO aici.

Anuntul zilei in presa turca: Lung junior poate prinde transferul carierei

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#meci Puscas Anglia oprit din cauza, #meci Puscas Reading cu Milwall scandari , #stiri George Puscas