Cine e noua campioană mondială la Under 17. Finală dramatică, decisă la penalty-uri

Sambata, 02 Decembrie 2023, ora 16:44
2495 citiri
Germania, campioană mondială la U17

Campionatul Mondial de fotbal rezervat echipelor cu jucători sub 17 ani s-a încheiat sâmbătă în Indonezia, finala Germania - Franța fiind una dramatică, decisă la penalty-uri.

Astfel, scorul a fost egal, 2-2, la capătul celor 90 de minute regulamentare. Nemții au condus cu 2-0, goluri Brunner (29, pen.) și Darvich (51), francezii egalând prin Bouabre (53) și Amougou (85), după ce Germania a rămas în inferioritate numerică, din minutul 69.

La penalty-urile de departajare, Germania s-a impus cu 4-3.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Victorii importante pentru românce înaintea Campionatului Mondial
Sportivele române Andrea Miklos şi Florentina Iuşco au câştigat probele de 400 metri, respectiv săritură în lungime, desfăşurate vineri seara în reuniunea atletică internaţională de...
Drama dezvăluită de selecționerul de 36 de ani al Germaniei: ”N-am voie să spun mai multe. M-a ajutat să ştiu că el chiar a vrut să moară”
Selecţionerul Germaniei, Julian Nagelsmann, a vorbit într-un interviu pentru Der Spiegel despre moartea tatălui său, despre care a dezvăluit că a lucrat în cadrul echivalentului MI6 din...