Cosmin Contra, cerut de fanii lui Getafe in primul 11
Marti, 10 Martie 2009, ora 09:48 - Cosmin Contra, cerut de fanii lui Getafe in primul 11
Getafe / Malaga
Dupa prestatia excelenta din meciul cu Malaga, Cosmin Contra este cerut cu insistenta de fani in primul unsprezece a lui Getafe. Golul de senzatie, dar si evolutia foarte buna cu Malaga a lui Contra a reprezentat o palma data antrenorului Victor Munoz, care a preferat sa-l tina pe 'Gurita' mai mult pe banca decat in teren. "De ce unicul...
Contra inscrie un gol de senzatie din lovitura libera (Video)
Luni, 09 Martie 2009, ora 09:07 - Contra inscrie un gol de senzatie din lovitura libera (Video)
Fundasul roman Cosmin Contra a marcat duminica pentru Getafe, intr-o partida pierdut in fata echipei Malaga, scor 1-2. Contra a inceput partida pe banca de rezerve si desi a intrat abia in minutul 57, a fost avertizat cu cartonas galben in prima repriza pentru proteste repetate. In minutul 75, 'Gurita' a executat impecabil o lovitura libera...