Contra a plecat de la Getafe in aplauzele unui intreg stadion
Vineri, 29 Ianuarie 2010, ora 12:39 - Contra a plecat de la Getafe in aplauzele unui intreg stadion
Getafe / Mallorca
Cosmin Contra a trait un moment emotionant joi seara, la finalul partidei Getafe - Mallorca, din Cupa Regelui Spaniei. Fostul international roman s-a despartit de fosta sa echipa si de publicul madrilen, dupa 3 sezoane si jumatate petrecute la Getafe. "Gurita" a primit din partea clubului tricoul pe care l-a purtat pana acum iar pe tabela...
Contra a inscris pentru Getafe
Duminica, 14 Decembrie 2008, ora 20:22 - Contra a inscris pentru Getafe
Fundasul lui Getafe, Cosmin Contra, a marcat un gol si a dat o pasa de gol in victoria pe care echipa sa obtinut-o, scor 4-1, impotriva lui Real Mallorca. Cosmin Contra a deschis scorul in minutul 13 dintr-un penalty obtinut de Uche si i-a pasat lui Del Moral pentru golul din minutul 71. Celelalte doua goluri ale lui Getafe au fost marcate de...