Home > Personalitati > Getafe > Mallorca
Contra a plecat de la Getafe in aplauzele unui intreg stadion

Vineri, 29 Ianuarie 2010, ora 12:39

Getafe / Mallorca

Cosmin Contra a trait un moment emotionant joi seara, la finalul partidei Getafe - Mallorca, din Cupa Regelui Spaniei. Fostul international roman s-a despartit de fosta sa echipa si de publicul madrilen, dupa 3 sezoane si jumatate petrecute la Getafe. "Gurita" a primit din partea clubului tricoul pe care l-a purtat pana acum iar pe tabela de marcaj a areneu au fost proiectate imagini cu cele mai bune momente ale romanului la Getafe. Cosmin Contra va evolua din retur pentru FC Timisoara, echipa cu care a semnat recent un contract. M.D.

Contra a inscris pentru Getafe

Duminica, 14 Decembrie 2008, ora 20:22

Fundasul lui Getafe, Cosmin Contra, a marcat un gol si a dat o pasa de gol in victoria pe care echipa sa obtinut-o, scor 4-1, impotriva lui Real Mallorca. Cosmin Contra a deschis scorul in minutul 13 dintr-un penalty obtinut de Uche si i-a pasat lui Del Moral pentru golul din minutul 71. Celelalte doua goluri ale lui Getafe au fost marcate de Uche, in minutul 30, si Gavilan, in minutul 85....

Getafe, in semifinalele Cupei Spaniei

Joi, 31 Ianuarie 2008, ora 09:21

Getafe / Atletico Madrid

Echipa lui Cosmin Contra, fara acesta pe teren, s-a calificat in semifinalele Cupei Spaniei, desi a pierdut meciul de miercuri seara cu scorul de 2-1, disputat cu Mallorca. In tur, Getafe s-a impus cu 1-0. Ibagaza a deschis scorul pentru Mallorca in minutul 8 din penalty, pentru ca in a doua repriza, Arango sa reuseasca golul de 2-0, in minutul 56. Granero a fost eroul lui Getafe, acesta...