Contra: Nu vin in Romania din cauza scandalurilor din Liga I

Fundasul formatiei spaniole Getafe, Cosmin Contra, pune capat tuturor zvonurilor si anunta ca nu se va intoarce in tara prea curand.

Cu toate ca presa il dadea transferat la Poli Timisoara sau mai nou la Dinamo, "Gurita" nu vrea in Liga I din cauza "scandalurilor".

"As reveni oricand la Poli Timisoara, as reveni acasa, dar scandalurile din jurul fotbalului nostru ma indeparteaza", a a declarat jucatorul.

Contra are o oferta de 400.000 de euro pe sezon din partea finantatorului "violei", Marian Iancu, care insa il intelege pe jucator daca va refuza sa evolueze in Romania.

"In locul lui nici eu nu m-as intoarce. Cred ca nu se fac destul de multi pasi inspre curatirea fotbalului nostru si, daca va alege sa isi incheie cariera afara, nu va gresi", a declarat patronul Politehnicii Timisoara.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
#Dinamo, #poli timisoara, #oferta, #getafe, #contra, #transfer, #Romania Liga I, #scandaluri , #stiri Getafe