Home > Personalitati > Getafe > Villareal
Marica i-a cucerit pe spanioli dupa primul gol in Primera Division

Vineri, 01 Noiembrie 2013, ora 08:44

Ciprian Marica / stiri Ciprian Marica

Ciprian Marica i-a cucerit pe jurnalistii iberici dupa ce a marcat primul gol in Primera Division. International roman a deschis scorul in partida dintre Villareal si Getafe, reusita lui fiind tratata pe larg in presa madrilena. "Ciprian e mai mult decat un nume", a titrat Marca, aluzie la numele de familie al fotbalistului, care, in limba spaniola, are un inteles nu tocmai placut. "In prima sansa reala primita la getafe, romanul a fost omul cheie in prima infrangere pe teren propriu suferita de Villareal", mai noteaza sursa citata. "Asenjo face cadouri iar Ciprian il pedepseste", scriu si cei de la As, care amintesc de uriasa gafa comisa de portarul lui Villareal de care a profitat atacantul roman. Marica, gol in Spania (Video) Ciprian Marica a marcat joi seara primul sau gol pentru Getafe. Atacantul roman a deschis scorul in minutul 5 al intalnirii din deplasare cu Villarreal, castigata de Getafe cu 2-0. M.D.

Gica Craioveanu i-a innebunit pe spanioli: A revenit pe gazon

Sambata, 26 Ianuarie 2013, ora 21:54

Fotbal / stiri fotbal

Gica Craioveanu, fostul component al echipelor Villareal, Real Sociedad si Getafe, a revenit pe gazon ca jucator. In varsta de 44 de ani, romanul a semnat cu echipa Villafames din Provincia Castellon. Stirea anuntata vineri a avut un puternic impact in lumea sportului din Spania si multe publicatii au anuntat ca va fi prezent in echipa de start chiar de sambata, in meciul contra formatiei CD...