Hagi, victorie in Cupa Turciei cu Galatasaray (Video)

Joi, 11 Noiembrie 2010, ora 07:13
2456 citiri

Formatia pregatita de Gica Hagi, Galatasaray Istanbul, a invins cu scorul de 3-1 echipa Denizlispor, intr-un meci contand pentru Grupa A a Cupei Turciei.

Golurile gruparii de pe Ali Sami Yen au fost inscrise de Elano, in minutul 26, si de Pino, care a reusit o dubla in minutele 75 si 88. Pentru oaspeti a inscris Konuk, in minutul 69.

Aceasta este a doua victorie inregistrata de Galatasaray de la venirea lui Hagi, dupa cea din campionat, scor 2-1, cu Antalyaspor.

Echipa din Istanbul a mai inregistrat o remiza cu Fenerbahce, scor 0-0, si o infrangere cu Trabzonspor, scor 0-2.

Din Grupa A a Cupei Turciei, in care s-a disputat doar etapa, fac parte formatiile Galatasaray, Gaziantepspor, Beypazari Sekerspor, Antalyaspor si Denizlispor.

Urmariti mai jos victoria obtinuta de Galatasaray:

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...