Hagi, furios dupa umilinta traita la Galati

Sambata, 17 Mai 2014, ora 10:51
2536 citiri

Gica Hagi s-a rastit la un reporter dupa meciul pe care Viitorul l-a pierdut la Galati, scor 1-4.

Enervat ca acesta i-a amintit ca meciul cu Ceahlaul este decisiv pentru soarta Viitorului, Hagi a replicat pe un un ton aprins: "Ma omule... De totul sau...? Mai e, ma un meci, ce tot atat..."

Apoi, Hagi a vorbit si despre infrangerea de la Galati, pe care a pus-o pe seama greselilor individuale.

"Suntem suparati. Am inceput foarte bine in repriza a doua, dar am facut greseli care ne-au costat. Era greu cu un om in minus", a comentat Hagi.

Echipa lui Gica Hagi, Viitorul, a facut un pas mare spre Liga 2, dupa ce a fost

invinsa de Otelul, scor 1-4.

Pustii lui Hagi au dominat prima parte, insa Mitrea a fost eliminat in minutul 45 pentru doua cartonase galbene, iar apoi a urmat o repriza de cosmar, in care galatenii au inscris prin Marquinhos (47), Henrique (62), Zaharia (64) si Cooper '87.

Pentru Viitorul a marcat Axente, in minutul 90.

Clasamentul in zona fierbinte arata astfel: 9. Otelul 40p, 10. U Cluj 40p, 11. Ceahlaul 38p, 12. Medias 38p, 13. Chiajna 38p, 14. FC Brasov 37p, 15. Viitorul 37p, 16. Poli Timisoara 35p, 17. Sageata 35p, 18. Corona 14p.

In ultima runda se vor juca urmatoarele meciuri cu implicatii in zona retrogradarii: Viitorul - Ceahlaul, Timisoara - Chiajna, Sageata - CFR Cluj, Medias - FC Brasov, Steaua - Otelul si U Cluj - Pandurii.

C.S.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....