Business Focus: Priorități înainte de următorul mare cutremur. Ce se pierde în discuția despre blocurile "cu bulină"

Show marca Ianis Hagi. Gol superb reusit de fiul Regelui

Sambata, 29 Iunie 2013, ora 21:39
4198 citiri

Fiul lui Gica Hagi, Ianis, a marcat un gol superb in finala Campionatului National la Juniori C, dintre Viitorul Constanta si Steaua.

In minutul 30, Ianis a primit mingea la 18 metri si a sutat in forta cu piciorul drept.

Portarul "ros-albastrilor" a plonjat dupa mingea, dar n-a mai putut face nimic.

A fost golul de 2-0, marcat de Ianis chiar sub ochii tatalui sau, aflat in tribunele stadionului de la Buftea.

In ultimul minut al meciului, Ianis Hagi, care a incatat tot meciul cu driblinguri si pase pe culoar, a transformat o lovitura de la 11 metri si a ajuns la 22 de goluri marcate in acest sezon!

Finala a fost castigata de Viitorul, cu 4-0. Celelalte doua goluri au fost marcate de Florinel Coman.

România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiției cererile de urmărire penală față de Petre Roman și Gelu-Voican Voiculescu
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiţiei cererile de urmărire penală a lui Roman Petre, în calitate de fost premier, şi a lui Voiculescu Gelu-Voican, fost viceprim-ministru, pentru...