Liga 1: Hagi reuseste o surpriza uriasa cu FC Vaslui

Luni, 03 Septembrie 2012, ora 00:40
6890 citiri

Gica Hagi a obtinut primul rezultat mare de la promovarea in prima liga. Viitorul Constanta a terminat la egalitate, scor 2-2, cu FC Vaslui.

La primul meci din acest sezon disputat in fata propriilor suporteri, Viitorul Constanta a avut un start excelent.

Dupa zece minute, Iancu a deschis scorul, profitand de o inexactitate a fundasilor adversi dupa un sut pe care tot el il ratase.

Vasluienii au egalat in minutul 34, dintr-un penalty transormat de Lucian Sanmartean, dar nu au reusit sa treaca la carma jocului.

La sapte minute dupa pauza, Sanmartean si-a ingropat echipa, comitand un penalty.

De la punctul cu var, Nicolae Dica nu a iertat si l-a invins cu lejeritate pe Dani Coman.

Chiar daca au jucat apatic, moldovenii au reusit sa obtina egalarea in minutul 89, printr-o lovitura de cap a polonezului Celeban.

Dupa acest rezultat, FC Vaslui urca pe locul 4, cu 12 puncte, in timp ce Viitorul Constanta este pe 13, cu 7 puncte.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Gica Hagi Viitorul, #Viitorul FC Vaslui, #Viitorul Liga 1, #Vaslui Liga 1 , #Viitorul