Liga 1: Viitorul lui Hagi pierde derbiul de play-off cu Pandurii

Luni, 29 Februarie 2016, ora 22:21
5978 citiri

FC Viitorul, echipa patronata si antrenata de Gica Hagi, a pierdut derbiul de play-off cu Pandurii.

Gorjenii s-au impus la Ovidiu cu scorul de 3-1 si si-au asigurat locul 3 in clasamentul Ligii 1 la finalul sezonului regulat.

Intalnirea de la malul Marii Negre a fost una foarte departe de pretentii in prima repriza, cele doua echipe aratand putin fotbal.

Lucrurile s-au schimbat in partea secunda, oaspetii reusind sa deschisa scorul imediat dupa pauza, atunci cand golgheterul Hora a inscris din pasa lui Nicoara.

Cu un sfert de ora inainte de fluierul de final, Ropotan a profitat de o mare eroare a lui Nedelcu si a marcat pentru un neverosimil 2-0.

Imediat, Viitorul a replicat prin Florin Tanase, acesta marcand cu o lovitura de cap pe spate care l-a pacalit pe Stanca.

Pandurii au marcat golul decisiv in minutul 84, atunci cand Pecanha a scapat incredibil balonul si brate, iar Mrzelak a inscris cu un sut de la 15 metri.

Echipele de start

Viitorul: Pecanha - Nicolita, Hodorogea, Boli, Ganea - Filip, Nedelcu, Pablo de Lucas - Chitu, Hagi, Tanase

Rezerve: Buzbuchi, Benzar, Rusu, Cernat, Cicaldau, R. Marin

Pandurii: Stanca - Vasco, Sapunaru, Vasiljevic, Grecu - Ropotan, Mrzljak - Nicoara, Nistor, Radut - Hora

Rezerve: Mingote, Ciucur, Pitian, Acsinte, Rauta, Antal, Wellington

Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
#Liga 1 live, #Viitorul Hagi rezultate, #Viitorul Pandurii Liga 1 rezultat , #Viitorul