Viitorul lui Hagi castiga cu scandal la Timisoara si urca pe locul 2 in Liga 1

Sambata, 05 Decembrie 2015, ora 22:25
8106 citiri

FC Viitorul, echipa pregatita si patronata de Gica Hagi, a obtinut o victorie controversata in etapa cu numarul 21 a Ligii 1.

Dobrogenii s-au impus cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la ACS Poli si au urcat pe locul secund in clasament, la un punct in spatele liderului Astra Giurgiu.

Dupa un debut de joc destul de echilibrat, echipa lui Hagi a reusit sa deschida scorul in minutul 21. Veteranul Florin Cernat a transformat cu siguranta un penalti inventat de Ovidiu Hategan, provocand furia gazdelor.

Cadou de Mos Nicolae pentru Hagi: Viitorul a primit un penalti inventat la Timisoara

Banatenii nu au acuzat foarte mult socul primirii golului si, la numai patru minute, Elek a scuturat bara portii lui Buzbuchi.

In finalul primei reprize, Timisoara a reusit egalarea, Zicu marcand un gol norocos, cu capul, dupa un sut ratat al lui Elek.

La doua minute de la reluare, Banel Nicolita a pasat excelent pentru Cernat, acesta a intrat in careu cu mingea la picior si l-a invins inca o data pe Kirschstein.

2-1 avea sa fie si scorul final al partidei, in partea secunda echipa lui Hagi reusind sa controleze jocul pana la sfarsit.

In urma acestui rezultat, Viitorul a urcat pe locul secund al clasamentului, cu 40 de puncte, la numai o "lungime" in spatele liderului Astra, care are insa un meci mai putin disputat.

ECHIPELE DE START

ACS Poli Timisoara: Kirschstein - Iordache, Luchin, Canu, D. Popescu - Fernando Llorente, Ov. Popescu - Zicu, Javi Hernandez, Curtean - Elek

Rezerve: Smaranda - Bocsan, Sarmov, Rufino, Artean, Barbut, Croitoru

Antrenor Florin Marin

FC Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Hodorogea, Boli, Cr. Ganea -Achim, I. Filip, Aganovic - Nicolita, Cernat, Tanase

Rezerve: Rimniceanu - Mitrea, Tiru, Nedelcu, Marin, I. Hagi, Chitu

Manager tehnic Gheorghe Hagi

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Viitorul Timisoara Hagi, #Hagi Viitorul rezultate Liga 1, #Viitorul Hagi Liga 1 rezultate , #Viitorul