Viitorul lui Hagi, eliminat din UEFA Youth League

Marti, 21 Februarie 2017, ora 17:52
13105 citiri

FC Viitorul a fost eliminata marti din optimile de finala ale UEFA Youth League.

Gruparea de tineret a formatiei patronate de Gica Hagi a fost invinsa Portugalia, de FC Porto, cu 3-0.

Dupa o prima repriza buna, in care pustii Viitorului, supravegheati din tribuna de Hagi, au dominat si au avut ocaziile mai mari, lusitanii au pus stapanire pe joc in repriza secunda si au marcat de trei ori.

Abou, in minutul 54, si Rui Pedro, in minutul 69, si Madi Queta, in minutul 90, au marcat golurile intalnirii.

Echipa trimisa in teren de Viitorul: Tordai - Capusa, Baluta (Boboc '80), Ghita, Kilyen - ciobanu, Dumitrescu, Casap - Cicaldau (M.Ene '66), C.Ene (Matan '57), Coman.

6-7 a fost raportul suturilor pe poarta.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre FC Porto si FC Viitorul, din optimile de finala ale UEFA Youth League.

Porto - Viitorul 3-0

ora 17:52 - Finalul intalnirii. FC Viitorul e eliminata din UEFA Youth League.

min.90 - Madi Queta puncteaza pentru 3-0.

min.69 - Rui Pedro majoreaza diferenta pentru gazde si partida pare jucata.

min.54 - Abou deschide scorul pentru lusitani.

ora 17:03 - A inceput repriza a doua.

ora 16:46 - 0-0 la pauza, dupa o prima repriza dominata de Viitorul, care a avut 4 suturi pe poarta, fata de numai doua trecute in dreptul gazdelor.

ora 16:00 - A inceput meciul.

Echipa de start a celor de la Viitorul: Tordai - Capusa, Baluta, Ghita, Kilyen - ciobanu, Dumitrescu, Casap - Cicaldau (capitan), Ene, Coman.

INFO: Partida se joaca la Porto, intr-o singura mansa, iar Gica Hagi e prezent la intalnire.

INFO: In turul precedent, Viitorul a trecut cu 4-2 de Copenhaga, in timp ce FC Porto a castigat Grupa G, din care au mai facut parte Copenhaga, Brugge si Leicester.

Castigatoarea intalnirii o va intalni in sferturi pe invigatoarea disputei dintre FC Barcelona si Borussia Dortmund.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#LIVE meci Porto Viitorul, #Porto Viitorul Youth League, #Viitorul eliminat Youth League , #Viitorul