Ce se întâmplă cu meciurile din Italia după moartea lui Gianluca Vialli. Mesajul președintelul Federației de Fotbal

Vineri, 06 Ianuarie 2023, ora 13:41
1875 citiri
Gianluca Vialli. Foto: Facebook / Gianluca Vialli

Federaţia Italiană de Fotbal (FIGC) a anunţat că la meciurile din Italia din acest weekend se va ţine un minut de reculegere în memoria lui Gianluca Vialli.

“Sunt profund întristat, am sperat până în ultima clipă că el va reuşi încă un miracol. Mă consolează siguranţa faptului că tot ce a făcut el pentru fotbalul italian nu va fi uitat niciodată. Gianluca a fost o persoană extraordinară şi lasă un mare gol în urmă”, a declarat preşedintele federaţiei, Gabriele Gravina.

Fostul internaţional italian Gianluca Vialli a încetat din viaţă, vineri, la Londra, la vârsta de 58 de ani.

Vialli suferea de cancer de pancreas.

Surpriză în campionatul Italiei. Ce a pățit liderul Inter Milano
Echipa italiană Inter Milano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Cagliari, în etapa a 32-a din Serie A. Marcus Thuram a deschis scorul la Milano în...
Meci suspendat în campionatul Italiei, după ce un jucător s-a prăbușit pe teren
Meciul dintre echipele italiene Udinese şi AS Roma, disputat duminică la Udine, în etapa a 32-a din Serie A, a fost întrerupt în minutul 72, după ce Evan Ndicka, jucătorul Romei, s-a...