Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Farul lui Gică Hagi, lider detașat în Superliga. Constănțenii au câștigat cu Sepsi și visează la titlu

Duminica, 09 Octombrie 2022, ora 17:45
2910 citiri
Gică Hagi. Foto: Facebook / Gheorghe Hagi

Echipa Farul Constanţa a câştigat duminică, în deplasare, meciul disputat în compania echipei Sepsi Sf Gheorghe, scor 1-0, în etapa a 13-a din Superligă. Din nou au fost probleme cu VAR-ul, anularea unui gol al gazdelor făcându-se după cinci minute de deliberări.

Scorul a fost deschis de Louis Munteanu, în minutul 33. În minutul 85 arbitrul Andrei Chivulete a anulat cu ajutorul VAR un gol al lui Tudorie, pentru ofsaid. Verificarea reluărilor în camera VAR a durat puţin peste cinci minute, perioadă în care meciul a fost întrerupt.

SEPSI: Niczuly - Radoslav, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu (Ispas 87) – C. Matei (Golofca 73), Păun, Aganovic (J. Rodriguez 72) - Varga, Safranko (Rondon 61), Ştefănescu (Tudorie 60). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

FARUL: Aioani - Sîrbu, Larie, Popescu, Kiki (Nedelcu 54; Banu 70) - Doukoure, Artean, Grameni (Casap 54) – Morar (Borza 46), L. Munteanu, Pitu (Torje 63). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Aganovic 65 / Kiki 37, Morar 51, Aioani 82, Torje 84

Arbitri: Chivulete Andrei Florin - Urzică Vladimir, Orbuleţ Mircea – Dumitrache Bogdan

Arbitri VAR: Costreie Sorin - Marchidanu Marius Cristian

Observator: Marcel Savaniu

Farul este pe primul loc, cu 30 puncte, la 5 puncte distanță față de locul doi, ocupat de Rapid.

FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...
Cine e fotbalistul de la FCSB care l-a înfuriat pe Gigi Becali după egalul cu Sepsi