Gica Popescu, despre Barcelona - Sahtior

Joi, 07 Aprilie 2011, ora 08:22
3141 citiri

Fostul international roman si capitan al Barcelonei, Gica Popescu, a fost prezent pe Camp Nou, la meciul pe care "catalanii" l-au castigat la scor cu Sahtior Donetk, scor 5-1.

Fostul component al Generatiei de Aur a declarat ca soarta calificarii este transata si ca ucrainenii au sanse foarte mici de a mai intoarce rezultatul in retur.

"Au fost doua reprize distincte. Barcelona nu a inceput foarte bine meciul, a fost meritul celor de la Sahtior. A venit primul gol, iar ucrainenii au avut o ocazie uriasa. Daca ar fi reusit sa marcheze, s-ar fi echilibrat jocul.

Barcelona a continuat tot jocul, a avut o posesie de 70%. Calificare e transata, va fi foarte greu ca Sahtior sa intoarca rezultatul. Urmeaza doua meciuri cu Madrid, va fi o semifinala extraordinara.", a spus Gica Popescu la TVR.

Sahtiorul lui Lucescu, umilit de Barcelona in Liga Campionilor

Sahtiorul lui Mircea Lucescu a fost umilit pe Camp Nou, unde a cedat cu 5-1 in fata echipei FC Barcelona, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

C.F.

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
#Gica Popescu, #fc barcelona, #Sahtior Barcelona Liga Campionilor , #stiri Gica Popescu