Cine e fotbalistul de la FCSB care l-a înfuriat pe Gigi Becali după egalul cu Sepsi

Joi, 25 Aprilie 2024, ora 08:18
4823 citiri
Gigi Becali

Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii.

Meciul de la Sf. Gheorghe a început cu ocazi de ambele părţi, Alexandru Băluţă lovind bara în minutul 7. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 9, prin Florinel Coman, care a ieşit însă după numai zece minute, uşor accidentat. Atacantul a fost înlocuit cu David Miculescu. În minutul 22 Roland Varga a egalat situaţia de pe tabela de marcaj, dar nou intratul Miculescu a readus oaspeţii în avantaj, în minutul 34. Sepsi a egalat prin Florin Ştefan, în minutul 70, la o ieşire nefericită a portarului Târnovanu. Până la final nu s-a mai înscris şi meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

În clasament, FCSB este lider, cu 46 de puncte, iar Sepsi ocupă ultimul loc în clasamentul play-off-ului, cu 28 de puncte.

Gigi Becali l-a executat pe Târnovanu după meci: ”Nu pot să-l trec acum pe bancă. Mai ai un meci să devii campion, nu ai cum. Vlad nu a apărat de doi ani. Vezi, el a mai scos una. Acum el a ieșit aiurea, eu nu înțeleg.

Ei au emoții, dar nu înțeleg pentru ce... Cum să ieși așa? Ai doi metri. Înseamnă că nu vede bine. Du-te, bă, la minge. Nu ai ce să faci”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport Special.

Quarterly Report - Editia 4

Echipa din play-off-ul Superligii care l-a luat pe cel mai bun jucător al Corvinului
Atacantul Marius Coman va părăsi echipa Corvinul Hunedoara, la care evolua din 2022, a anunţat, sâmbătă, câşţigătoarea Cupei României. "Sezonul actual, Marius a evoluat, în total...
Preşedinţii birourilor electorale ale secţiilor de votare din întreaga țară vor fi desemnați prin tragere la sorţi computerizată
Autoritatea Electorală Permanentă a transmis sâmbătă, 18 mai, că preşedinţii birourilor electorale ale secţiilor de votare din ţară şi locţiitorii acestora la alegerile pentru membrii...