Cum explică Gigi Becali schimbarea pe care a făcut-o minutul 30: "Am zis că poate nu știți regulamentul"

Luni, 01 Aprilie 2024, ora 05:50
4989 citiri
Gigi Becali

Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Farul Constanţa, în etapa a doua din play-off-ul Superligii.

Prima repriză nu s-a remarcat prin ocazii mari ale vreuneia dintre cele două formaţii, ci prin schimbarea lui Radaslavescu, după nici o jumătate de oră de joc. Fotbalistul a fost imediat consolat de coechipierii lui de la FCSB

Gigi Becali a explicat de ce l-a schimbat pe Radaslavescu atât de repede:

”Îmi permite regulamentul? Lasă, mă, înjurătura! După ce nu joci nimic... Trebuiau schimbaţi 5-6, toată echipa. A pierdut toate mingile. Ei nu ştiu? Le-a spus şi MM: La Gigi pierzi mingea, eşti schimbat! Nu e normal să-l consoleze dacă a jucat prost şi a fost schimbat?

A fost o discuţie cu cine jucăm, cu Radaslavescu sau cu Tavi (n.r.- Octavian Popescu). Ei (n.r.- cei din staff) l-au impus pe Chiricheş, iar Radaslavescu... A jucat pentru că Tavi a fost foarte slab meciul trecut. Am zis că poate oamenii au avut dreptate, ei îl voiau pe Tavi titular, mă simţeam vinovat şi l-am schimbat.

Când a schimbat Hagi în minutul 15? Trebuia schimbat chiar mai devreme! E adevărat, e supărat Radaslavescu, dar dacă aşa trebuie să fie ca să luăm 3 puncte? Dacă luam bătaie cu Radaslavescu în teren? Am zis că nu ştiţi regulamentul, de aia am intrat în direct (n.r.- râde)”, a spus Becali, pentru Digi Sport.

Quarterly Report - Editia 4

Final de Superliga: cum s-a încheiat derby-ul dintre Rapid și FCSB
Rapid și FCSB s-au întâlnit în meciul care a pus punct campionatului. Partida de pe Giulești a consemnat un nou succes al "feroviarilor". Rapid a obținut prima victorie din play-off în...
Antrenorul Rapidului: ”Cine joacă la FCSB e mai puțin important”
Antrenorul echipei de fotbal FC Rapid, Bogdan Lobonţ, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că jucătorii săi vor face totul pentru a câştiga derby-ul cu FCSB, indiferent...