Giovani Becali a pus ochii pe "perla" lui Dinamo

Sambata, 05 Februarie 2011, ora 13:07
1894 citiri

Fostul impresar Giovani Becali a pus ochii pe revelatia lui Dinamo, pustiul Raphael Stanescu, pe care l-a ademenit cu oferte din strainatate.

La doar 17 ani, Raphael Stanescu a impresionat in aceasta iarna in meciurile de pregatire pe care Dinamo le-a disputat in Turcia, uimindu-l pe Giovani Becali, care s-a deplasat special in Antalya din acest motiv, informeaza editia tiparita a cotidianului Adevarul.

Giovani Becali i-a propus jucatorului sa semneze un contract de reprezentare cu firma fratelui sau, cu promisiunea ca in scurt timp va ajunge la o echipa mare din Europa.

Jucatorul a cerut insa un ragaz de gandire, mai ales ca are nevoie si de acordul parintilor, deoarece este minor.

C.M.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...