Home > Personalitati > Gloria Bistrita > Europa League
Pandurii s-au distrat cu Gloria Bistrita si spera la Europa League

Luni, 29 Aprilie 2013, ora 20:50

Gloria Bistrita / Europa League

Pandurii Targu Jiu si-au continuat cursa spre un loc de Europa League luni seara, cand au trecut lejer de Gloria Bistrita, scor 4-0, intr-o partida din cadrul etapei cu numarul 28 a Ligii 1. Gorjenii au inceput tare meciul cu virtual retrogradata echipa a lui Nae Manea, Ibeh ratand prima mare ocazie in miuntul 10. A urmat dechiderea scorului, cinci minute mai tarziu, atunci cand Predescu a prins un sut fabulos, de la 25 de metri, care l-a prins pe picior gresit pe portarul Albut. La cateva minute de la gol, Predescu l-a faultat tare pe Bucur, acesta parasind terenul accidentat. Mijlocasul Pandurilor nu a avut nici el mai mult noroc, fiind schimbat imediat dupa acest incident tot din cauza unei accidentari. Ibeh a marcat pentru 2-0 in minutul 26, atacantul reluand in plasa centrarea foarte buna trimisa de Nicoara. Oaspetii au avut doua sanse bune de gol in repriza secunda, insa tot Pandurii au marcat. Matulevicius a...