Bistrita castiga la Brasov si iese din zona retrogradarii

Sambata, 09 Aprilie 2011, ora 20:55
1253 citiri

Gloria Bistrita a obtinut o victorie extrem de importanta pe terenul celor de la FC Brasov, scor 1-0, ardelenii lui Jean Padureanu parasind zona retrogradarii.

D'Agostino a inscris unicul gol al intalnirii inca din minutul 2, la prima actiune de poarta a oaspetilor.

Asa cum era de asteptat, bistritenii s-au retras in propria jumatate dupa deschiderea scorului, asteptand atacurile adversarilor. iar acestea au venit, insa au fost confuze si lipsite de orizont.

Cea mai mare ocazie a "stegarilor" i-a apartinut lui Ilyes, care a lovit bara din lovitura libera in repriza secunda.

Scor final, FC Brasov - Gloria Bistrita 0-1.

Echipe de start:

Brasov: Haisan - Cr. Ionescu, Oros, Goldim, Ad. Rusu - Chipciu, Ilyes, Toloza, M. Cristescu, Williams - Cardoso.

Antrenor: Antonio Conceicao

Bistrita: Albut - Achim, Corallo, Szukala, Cafasso - Keita, R. Marginean, P. Anton, D'Agostino - Nalati, Cavalli.

Antrenor: Nicolae Manea

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...