Otelul a invins Bistrita lui Sabau

Sambata, 20 Septembrie 2008, ora 19:21
722 citiri

Otelul Galati a reusit sambata sa obtina prima victorie dupa trei infrangeri consecutive in Liga I. Galatenii s-au impus pe teren propriu in fata Gloriei Bistrita, scor 1-0.

Prima repriza a fost una dominata teritorial de gazde, care insa nu au pus in pericol poarta lui Tatarusanu. Paradoxal, bistritenii au fost aproape de a marca pe contraatac, insa Anca nu a fost inspirat.

In partea secunda Grigoras a introdus jucatori noi in atac, Iovita si Romeo Stancu, iar lucrul acesta s-a vazut. In minutul 54 tanarul Pena a marcat in urma unei lovituri de cap golul ce avea sa aduca victoria galatenilor. Oaspetii puteau egala in prelungiri, insa sutul excelent expediat de Hora s-a dus in transversala.

Scor final, Otelul - Gloria Bistrita 1-0 si galatenii par sa-si fi revenit din pasa proasta.

Mihai Stoica, uimit de prestațiile a doi fotbaliști din campionat: "Nu au jucat nicăieri, este un mare mister". Iordănescu a cerut naturalizarea unuia dintre ei
Oficialul FCSB Mihai Stoica a rămas impresionat de prestațiile a doi jucători în acest sezon, mai ales că sunt fotbaliști de 30 de ani care nu s-au remarcat până la venirea în campionatul...
Clipe de panică la meciul Oțelul - U Cluj: ”M-am speriat, am văzut mult sânge acolo”
Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Universitatea Cluj, în etapa a cincea din play-out-ul Superligii. Într-o repriză în care ambele formaţii au...