Arestarea lui Penescu a blocat blatul de la Arges-Bistrita

Duminica, 10 Mai 2009, ora 18:56
1289 citiri

Victoria anticipata de cateva luni a Gloriei Bistrita pe terenul lui FC Arges a ramas doar o iluzie. Calculele celor doua cluburi au fost date peste cap de arestarea lui Cornel Penescu, iar meciul s-a jucat pe bune.

Formatia din Trivale a castigat meciul cu Gloria Bistrita cu 2-1, desi toata lumea o dadea victima sigura din cauza "colaborarii" din trecut a celor doua cluburi, care isi imparteau punctele inca de la startul campionatului.

FC Arges a dominat meciul in totalitate si a deschis scorul in minutul 17, dupa o lovitura libera a lui Bazzi. Zaharia a egalat pentru Bistrita in minutul 33, dar golul victoriei a fost reusit tot de argentinianul Bazzi si tot din lovitura libera, in minutul 63.

Echipa pregatita de Ionut Badea acumuleaza in total 41 de puncte si se afla pe pozitia a 10-a in clasament, in timp ce Gloria Bistrita ocupa pozitia a 13-a, cu 32 de puncte.

Tragere la sorți în European League. Vom avea semifinală românească în Final Four
Echipele româneşti CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud şi HC Dunărea Brăila vor fi adversare în semifinalele competiţiei feminine de handbal EHF European League, potrivit tragerii la sorţi...
Calificare superbă în careul de ași pentru Gloria Bistrița, contra unei echipe din Ungaria
Echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa a învins sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Mosonmagyarovari KC, scor 27-25 (15-15), şi în manşa retur din sferturile de finală ale European...