Craiova a facut spectacol cu Gloria Bistrita

Sambata, 29 August 2009, ora 21:30
1434 citiri

Universitatea Craiova a dat recital in Banie, castigand meciul cu Gloria Bistrita cu scorul de 5-1.

Pentru a nu pierde contactul cu plutonul fruntas, Universitatea Craiova era obligata sa castige intalnirea cu Gloria Bistrita, iar jucatorii lui Daniel Mogosanu s-au asigurat inca din prima repriza ca nu vor avea mai multe probleme.

Mai intai, Michael Baird a marcat un gol superb in minutul 32, pentru ca in minutul 41 Vali Badea sa isi treaca in palmares prima reusita in tricoul Universitatii Craiova.

Revenit in echipa de start a Universitatii Craiova dupa ce a fost pedepsit pentru acte de indisciplina, Florin Costea a majorat diferenta in minutul 52, printr-o lovitura de cap.

A urmat un nou gol al lui Baird in minutul 65, o tresarire de orgoliu a bistritenilor cu zece minute inainte de final prin Hora, dar cei care au inchis tabela au fost tot oltenii, prin Wobay, in minutul 82.

Dupa aceasta victorie, Universitatea Craiova a acumulat 7 puncte, iar Gloria Bistrita ramane pe ultimul loc, cu 2 puncte.