Dinamo s-a impus la Bistrita

Vineri, 26 Septembrie 2008, ora 18:32
1722 citiri

Dinamo a castigat meciul din etapa a noua, disputat in deplasare la Bistrita, si a devenit lider, cel putin pana la terminarea partidei dintre CFR Cluj si Steaua.

Inceputul meciului a fost unul echilibrat, insa cainii reusesc sa deschida scorul in minutul 12, prin Danciulescu. Majorarea scorului a venit in minutul 33, cand acelasi Ionel Danciulescu a profitat de o gafa a lui Tatarusanu si a marcat de la marginea careului de 16 metri.

Tot in prima parte a meciului, bistriteanul Ninu a scapat de eliminare dupa un fault urat la Pulhac.

In repriza secunda "cainii" au jucat mai mult la trecerea timpului, lucur ce putea sa-i coste. Ardelenii au izbutit insa doar golul de onoare, prin Diogo in minutul 76. Desi jucatorii lui Sabau au alergat dupa egalare, Dinamo s-a aparat bine si a devenit lider in Liga I.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...