Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dinamovistii au uitat esecul cu Galata: Ne concentram pe Bistrita

Sambata, 24 Octombrie 2009, ora 18:21
749 citiri

Fundasul lui Dinamo, Lucian Goian, a dat uitarii infrangerea din Turcia, de pe terenul lui Galatasaray Istanbul, si spune ca jucatorii trebuie sa se concentreze asupra meciului cu Gloria Bistrita.

"Stiam ce-o sa ne astepte la Galatasaray. Daca aveam putina sansa si marcam primii, altul ar fi fost rezultatul final. Am incercat sa revenim dupa pauza, dar am luat gol rapid. Evolutia noastra nu a fost buna, atata timp cat am primit patru goluri. Sansele o sa le jucam pana la capat. Acum trebuie sa uitam meciul si sa ne concentram pe meciul de duminica cu Gloria Bistrita, pe care trebuie sa-l castigam cu orice pret", a spus Lucian Goian.

Cu gandul la meciul cu Gloria Bistrita, Goian a ramas, totusi, impresionat de fanii lui Galatasaray. "Publicul a facut spectacol, simti ca esti fotbalist cand joci pe o astfel de arena", a adaugat Goian.

Confruntarea dintre Dinamo Bucuresti si Gloria Bistrita, din runda a 11-a a Ligii 1, este programata duminica, de la ora 18:00.

C.M.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...