Liga 1: Farul - Gloria Bistrita (1 - 0)

Miercuri, 23 Aprilie 2008, ora 17:39
761 citiri

Elevii antrenati de Ion Marin au obtinut miercuri o victorie linistitoare pe teren prorpriu, in fata Gloriei Bistrita, scor 1 - 0.

Partida a inceput in forta si prima faza pe poarta i-a apartinul Gloriei Bistrita, Adrian Nalati centrand de la coltul terenului, insa tanarul Curtuius a trecut milimetric pe langa deschiderea scorului.

Singurul gol al intalnirii a fost inscris de Schiopu, in minutul 78, prin transformarea unui penalti obtinut de Gerlem, care a fost faultat de Toma.

Farul: Curca, Maxim, Schiopu, Barbu, Farmache, Gerlem, Nae, Teekloh, Bacila, Gosic, Chico.

Antrenor: Ion Marin.

Gloria Bistrita: Albut, Turcu, Popa, Frasinescu, Trtovac, Dobre, Muresan, Nalati, Ragipovic, Curtuius, Hadzibulic.

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...