Sabau: Am facut cel mai slab meci din acest campionat

Vineri, 26 Septembrie 2008, ora 18:44
1165 citiri

Antrenorul Gloriei Bistrita a declarat la finalul partidei cu Dinamo Bucuresti ca jucatorii sai au facut cea mai slaba partida din sezon, jocul fiind la discretia oaspetilor.

"A fost la discretia lui Dinamo. Am avut o zvacnire de orgoliu 30 de minute. Nu merge absolut nimic. Nici ca determinare. A fost cel mai slab joc, si ca atitudine, din acest campionat. Jucatorii nu pot lupta, ceva se intampla. Cu CFR si cu Steaua ne-am descurcat mult mai bine. De cand sunt aici tot vorbesc cu baietii. Foarte multi dintre ei au jucat foarte putin la fostele echipe", a declarat Sabau la GspTV.

Gloria a pierdut meciul disputat pe teren propriu impotriva lui Dinamo, scor 1-2, dupa un joc foarte slab.

Cum se simte fotbalistul de la Poli Iași cu multiple fracturi craniene: ”Confuz și stare de somnolență”
Clubul de fotbal Politehnica Iaşi anunţă că starea jucătorului Luca Mihai, accidentat grav duminică, în meciul cu Dinamo, este una stabilă, dar că acesta încă este confuz şi prezintă...
Ovidiu Hațegan, urecheat de șeful arbitrilor după ce a avantajat-o pe Dinamo: Trebuia roșu!
Preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Kyros Vassaras, a făcut precizări ca urmare a fazei din minutul 29 al partidei Dinamo 1948 – ACSM Politehnica Iaşi, disputată duminică, pe...