Haaland a salvat-o pe Manchester City, în campionatul Angliei

Miercuri, 21 Februarie 2024, ora 07:53
3751 citiri
Haaland și Guardiola FOTO facebook

Manchester City a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de echipa Brentford, într-un meci restanţă din etapa a 18-a din Premier League.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Haaland, în minutul 71.

Norvegianul conduce în clasamentul golgheterilor din Premier League, cu 17 goluri, cu două mai mult decât are Salah, de la Liverpool.

Meciul ar fi trebuit să se dispute în decembrie, dar a fost amânat după ce City a participat la Cupa Mondială a Cluburilor.

În clasament, Manchester City a urcat pe locul 2, cu 56 de puncte, la un punct de liderul Liverpool. Arsenal este pe locul 3, cu 55 de puncte.

Manchester City a primit ”liber” spre titlu în Anglia. Pași greșiți pentru rivalele Arsenal și Liverpool
Echipa engleză Aston Villa a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, gruparea londoneză Arsenal, în etapa a 33-a din Premier League. Oaspeţii au marcat în minutele 84 şi 87. Arsenal a...
Vedeta lui Real Madrid a dat verdictul. Ce se va întâmpla cu Manchester City
Manchester City și Real Madrid se vor confrunta în sferturile de finală ale Ligii Campionilor UEFA, miercuri seară, la Etihad Stadium. Jude Bellingham a precizat faptul că Real Madrid are...