Echipa lui Gică Hagi, liderul Ligii I, învinsă fără drept de apel de locul 5 din Bulgaria VIDEO

Joi, 22 Septembrie 2022, ora 08:35
2409 citiri
Gheorghe Hagi, antrenor Farul

Echipa Farul Constanţa a pierdut miercuri, scor 1-3, meciul amical disputat pe teren propriu în compania echipei bulgare Cerno More Varna.

Managerul tehnic al echipei Farul, Gheorghe Hagi, nu a avut la dispoziţie 11 jucători convocaţi la loturile echipelor naţionale. Totuși, pe teren au fost jucători precum Torje, Artean, Casap, Benzar sau Doukoure.

Scorul final al întâlnirii a fost 3-1 (1-0) pentru echipa bulgară, care ocupă poziția a cincea în campionat, după 10 etape jucate.

Cerno More a condus cu 3-0 și doar un gol marcat în prelungiri de Farul a salvat onoarea.

Au marcat Robert Băceanu (min. 90+3) pentru Farul, respectiv Benchaa (min. 45 şi 67) şi Coureur (min. 74) pentru Cerno More.

Rezumatul partidei

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...