Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Imaginea serii cu Gică Hagi: cum a fost surprins "Regele" pe Giulești VIDEO

Duminica, 02 Aprilie 2023, ora 11:21
3392 citiri
Gică Hagi

Antrenorii celor două echipe care au evoluat sâmbătă seara în Giuleşti, Adrian Mutu şi Gheorghe Hagi, au fost mulţumiţi de rezultatul de egalitate de pe teren şi de faptul că au produs fotbal de calitate.

„Sunt foarte mulţumit, cu toate că ne doream să luăm cele trei puncte, însă ambele echipe au făcut un fotbal bun. Mentalitatea noastră e să marcăm goluri, dacă vrei să câştigi la Rapid trebuie să marchezi goluri. Am marcat doar unul, dacă mai înscriam poate că am fi câştigat. Am făcut bine că am folosit câte 45 de minute pe copiii care au jucat trei meciuri într-o săptămână, nu puteam altfel. În play-off sunt meciuri în care trebuie să câştigi, iar dacă nu poţi să câştigi... E doar etapa a doua, dar vor fi meciuri grele. Încercăm să creăm o mentalitate foarte bună la Constanţa, aceea de învingător!”, a afirmat şi Gheorghe Hagi.

Farul a ratat foarte multe ocazii pe Giulești, având și două bare. După ocazia lui Enes Sali, din minutul 83, Hagi și-a acoperit fața cu mâinile, exasperat de oportunitățile irosite de elevii lui.

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
Hagi, decizie categorică în privința noului stadion din Constanța: "Nu vreau asta!"
Noul stadion de la Constanța va avea o capacitate de 18.500 de locuri. De asemenea, clădirea stadionului va integra şi o serie de funcţiuni complementare: săli de antrenament - atletism...