Victorie mare pentru Hagi în Superliga! Farul a suferit mult cu UTA

Duminica, 02 Octombrie 2022, ora 20:41
2332 citiri
Gică Hagi e pe primul loc cu Farul FOTO facebook

Farul Constanța rămâne pe primul loc în Superliga, după ce a trecut și de UTA, pe teren propriu, scor 2-0.

Meciul n-a fost deloc atât de simplu pe cât pare scorul, echipa lui Hagi fiind nevoită să joace din minutul 51 în zece oameni, din cauza eliminării lui Jeremy Corinus. La faza acordării cartonașului roșu, UTA a primit penalty, dar Postolache a tras peste poartă.

Scorul era 1-0, printr-un gol marcat de Alibec, dintr-un penalty obținut tot de el.

Pe final, cu un om în minus, Farul a mai înscris o dată, prin Casap, în minutul 90.

Farul este pe primul loc în Superliga, cu 27 de puncte, după 12 meciuri.

Pe locul doi este Rapid, cu 24 de puncte, dar un meci mai puțin disputat. Giuleștenii întâlnesc mâine seară, de la ora 21.00, Chindia Târgoviște, în deplasare.

Echipa Farul Constanţa a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 8-0, formaţia FC Botoşani, în etapa a 19-a din Superligă. Denis Alibec a marcat de trei ori. A fost cea mai...