Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Ante Kuduz și Saeid Heidarirad. Foto: Facebook / CS Dinamo

Handbaliştii Ante Kuduz şi Saeid Heidarirad au depus jurământul şi au primit certificatele de cetăţeni români,

Ante şi Saeid au depus jurământul în cadrul unei ceremonii oficiate de Gabriela Lenghel, preşedintele Agenţiei Naţionale pentru Cetăţenie.

Conform CS Dinamo, aşa cum se obişnuieşte, şi-au ales câte un nume românesc (neoficial): Saeid este Andrei, iar Ante este Vasile.

Ante Kuduz, în vârstă de 27 de ani, joacă la Dinamo din 2018, cu o pauză de câteva luni în 2021.

Iranianul Saeid Heidarirad are 31 de ani şi evoluează la Dinamo din 2017.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...