Reactia lui Vestergaard dupa infrangerea CSM-ului din Ungaria: A fost dezastru

Sambata, 05 Noiembrie 2016, ora 08:57
4057 citiri

Jakob Vestergaard, antrenorul fetelor de la CSM Bucuresti, a fost destul e critic dupa ce campioanele Europei au pierdut categoric duelul cu Gyor, din Ungaria.

Tehnicianul sustine ca partida a avut o desfasurare similara cu cea de la Bucuresti, in care elevele sale au cazut complet in partea secunda.

"A fost exact la fel. Prima repriza buna, dezastru in a doua. A fost presiune mare aici in Ungaria. La Bucuresti am facut o repriza a doua slaba, acum a fost dezastru. Am vrut sa fiu sigur ca jucatoarele vor fi proaspete in repriza a doua, dar nu s-a intamplat asa. In a doua repriza ne-au disparut si portarii si apararea. Si in ofensiva la fel, nu am mai reusit sa marcam din cauza portarului", a spus Vertergaard la DolceSport.

In ceea ce priveste sansele de calificare in faza urmatoare a Ligii Campionilor, tehnicianul CSM-ului spune ca echipa sa este obligata sa castige ultimele doua meciuri din grupa.

"Trebuie sa castigam meciuri, trebuie sa luam puncte, altfel nu ne vom califica. Mergem in Rostov si trebuie sa castigam, ca si meciul de acasa apoi cu Midtjylland", a mai declarat acesta.

CSM Bucuresti a pierdut clar meciul cu Gyor, din Liga Campionilor la handbal feminin.

Campioanele Romaniei au pierdut duelul cu scorul de 25-33 si au ajuns la trei infrangeri consecutive in grupele Champions League, ultimele doua suferite in fata maghiarelor.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#Vestergaard CSM Bucuresti rezultate, #CSM Bucuresti Gyor Champions League , #handbal feminin