Gesturi revoltatoare ale unui handbalist la meciul celor de la Baia Mare din Champions League

Duminica, 15 Noiembrie 2015, ora 20:15

Un handbalist de la formatia Skjern Handbold a fost autorul unor gesturi revoltatoare la meciul cu Baia Mare, din Champions League.

Daniel Svensson a rabufnit in minutul 24:35 din repriza secunda, atunci cand a fost eliminat destul de usor de arbitru, lasandu-si echipa in dubla inferioritate.

Razand ironic, sportivul a facut semne catre tribune si catre brigada de arbitri, insinuand ca oficialii jocului au fost mituiti.

Aproape neobservat, Svensson a mai facut si un gest vulgar in directia celor doi arbitri.

Minaur Baia Mare si Skjern Handbold au terminat la egalitate, scor 28-28. intr-un meci din Grupa D a Ligii Campionilor la handbal masculin.