Romania, invinsa de Serbia in ultimul test inainte de Europene

Vineri, 30 Noiembrie 2012, ora 22:47
2064 citiri

Nationala feminina de handbal a Romaniei a pierdut ultimul meci test inainte de Campionatul European. "Tricolorele" au fost invinse de Serbia, scor 26-20.

Elevele lui Gheorghe Tadici au ajuns la sala din localitatea Pancevo cu ceva emotii, autocarul care le transporta fiind implicat intr-un accident rutier.

Din fericire nu a fost vorba de vreo accidentare in randul sportivelor si, dupa cateva zeci de minute de analiza, s-a decis prezentarea la meci.

Prima repriza a partidei cu Serbia a fost destul de echilibrata, la pauza gazdele avand un avantaj minim, de un gol, scor 12-11.

Din pacate pentru noi partea secunda a fost mult mai reusita, romancele parasind parchetul invinse destul de clar, la o diferenta de 6 goluri.

Rezultatul este ingrijorator intrucat este vorba despre ultimul test pentru nationala noastra inainte de Campionatul European, intrecere gazduita chiar de Serbia.

Romania va avea ca adversare, in grupe, reprezentativele Rusiei (4 decembrie) si Islandei (5 decembrie), urmand a incheia aceasta faza cu o disputa contra Muntenegrului, pe 7 decembrie.

Iohannis merge la Bruxelles. Subiectele fierbinți aflate pe agenda reuniunii liderilor europeni
Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri şi joi, 17-18 aprilie, la reuniunea extraordinară a Consiliului European care va avea loc la Bruxelles. Şeful statului va participa, de...
Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
#Serbia Romania handbal rezultat, #rezultate Romania handbal, #Campionat European handbal 2012 , #handbal rezultate