Cristina Neagu dezvaluie secretul victoriei fenomenale de la Campionatul Mondial de handbal

Luni, 14 Decembrie 2015, ora 12:39
6054 citiri

Nationala feminina de handbal a Romaniei a obtinut o victorie fenomenala la Campionatul Mondial din Danemarca, invingand chiar detinatoarea trofeului, Brazilia, iar Cristina Neagu a dezvaluit care a fost secretul succesului.

Cea mai buna handbalista "tricolora" marturiseste ca Romania a jucat, in sfarsit, ca o echipa, iar acest lucru s-a vazut in teren.

"Pana in acest moment ne-a lipsit un lucru, ceva ce am regasit in aceasta partida si care se numeste echipa. Am crezut tot timpul in noi si nu am renuntat. Aceasta a fost cheia victoriei, am jucat ca o echipa", a spus Neagu dupa meciul de duminica seara.

Romania obtine o calificare fantastica in sferturile Campionatului Mondial de handbal

Romania a obtinut o calificare splendida in sferturile de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin dupa o victorie de exceptie in fata detinatoarei trofeului, Brazilia, scor 25-22.

In urma acestui rezultat, "tricolorele" si-au asigurat calificarea la turneul preolimpic de anul viitor.

Presa internationala se inclina in fata nationalei Romaniei: Si-a aratat clasa. Ungureanu, cosmarul Braziliei

Pentru un loc in semifinale, Romania se va lupta in sferturi cu gazda Mondialului, Danemarca, intr-un meci ce va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com miercuri seara.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Cristina Neagu Romania rezultate, #Romania Brazilia Campionat Mondial handbal, #Romania rezultat Campionat Mondial handbal , #nationala handbal