Romania, invinsa de Spania la Campionatul Mondial de handbal: Primele explicatii ale antrenorilor

Marti, 08 Decembrie 2015, ora 21:14
4390 citiri

Antrenorul secund al nationalei feminine de handbal a Romaniei a oferit primele explicatii dupa infrangerea clara suferita in meciul cu Spania, din Grupa D a Campionatului Mondial.

Costica Buceschi marturiseste ca jucatoarele nu au gasit solutii dupa ce adversarele au blocat-o pe Cristina Neagu si acuza evolutia slaba a "tricolorelor"

"N-am reusit sa gasim solutii la apararea agresiva asupra Cristinei Neagu. Oricum, punctul slab a fost apararea, nu atacul. Am condus, am fost egalati, am intrat la pauza cu un handicap de un gol, dar in repriza a doua am jucat primele 15 minute dezordonat, fara tactica, desi noi am vorbit la pauza ce trebuie sa facem.

Noi n-am putut da goluri, dar am luat goluri usoare pe zona centrala. Nu ne-am aparat agresiv, si asta a fost punctul slab de la inceput", a spus Buceschi la DolceSport.

Romania, invinsa de Spania la Campionatul Mondial de handbal dupa o repriza de cosmar

Nationala feminina de handbal a Romaniei a pierdut clar, la o diferenta de opt goluri, primul meci "adevarat" de la Campionatul Mondial din Danemarca.

"Tricolorele" au fost invinse de Spania cu scorul de 26-18 dupa o repriza secunda de cosmar.

Calificata in optimi dupa victoriile cu Puerto Rico si Kazahstan, Romania va juca urmatorul meci de la Campionatul Mondial joi seara, cand va da piept cu Norvegia, pentru ca vineri sa intalneaca, in ultimul joc din grupa, invincibila Rusie.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#nationala Romania Campionat Mondial handbal, #Romania rezultate Campionat Mondial handbal, #Romania Spania Campionat Mondial handbal , #nationala handbal