Danezii o ridica in slavi pe Cristina Neagu dupa victoria Romaniei de la Campionatul Mondial de handbal

Joi, 17 Decembrie 2015, ora 09:21
7751 citiri

Invinsi de Romania in sferturile de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin chiar la ei acasa, danezii au recunoscut superioritatea Cristinei Neagu.

Selectionerul Danemarcei, Klavs Bruun Jorgensen, a admis ca echipa sa nu a reusit sa gaseasca solutiile pentru a o bloca pe Cristina.

"Suntem, cu siguranta, dezamagiti. Nu ne-am regasit ritmul de joc si am avut multe probleme cu Cristina Neagu, care a facut un meci fantastic", a declarat selectionerul danez imediat dupa meciul cu Romania.

Romania se califica magnific in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin

Nationala feminina de handbal a Romaniei a obtinut o calificare magnifica in semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca.

In sferturile de finala, "tricolorele" au trecut chiar de tara gazda, scor 31-30, la capatul unei partide care a avut nevoie de prelungiri.

Presa internationala, despre calificarea magnifica a Romaniei in semifinalele Campionatului Mondial de handbal

Romania va infrunta in semifinale reprezentativa Norvegiei, meciul fiind programat vineri seara, de la ora 21:45, in direct pe site-ul Ziare.com.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Romania Danemarca Campionat Mondial handbal, #Cristina Neagu Romania Campionat Mondial handbal, #Romania rezultate Campionat Mondial handbal , #nationala handbal